Hledáme nové kolegy. 

Pokud máte zájem u nás pracovat, pište na e-mail: holanova@ssmcl.cz

Co se u nás děje 🙂

Stále probíhají pravidelná Mezigenerační setkání s dětmi z MŠ Horní Police. Děti si připravují pěvecká i taneční vystoupení, ale také s klienty vyrábějí, kreslí, stříhají a tematicky tvoří. Společně navázali užší vztah, pravidelná setkání jim přinášejí radost, proto se těší na další setkání. Klienti ocenili tvořivost a šikovnost dětí, když obdivovali výrobky, které jim děti pro potěšení vytvořily.

Klienti si udržují a rozvíjejí své pohybové dovednosti při cvičení pro zdraví. Oblíbené je společné cvičení na židlích, kterého se zúčastňují i imobilní klienti. Procvičování hrubé a jemné motoriky i zvětšování rozsahu cviků prospívá tělesnému zdraví klientů.

Reminiscenční koutky působí jako terapie na paměť a podporují vzpomínání klientů.

Mozkohrátky pomáhají klientům trénovat krátkodobou i dlouhodobou paměť a ještě si při nich užijí spoustu legrace.

Květiny pěstujeme jak ve vnitřních prostorách Domova, tak i ve venkovních atriích a před budovou Domova. Jsou to květiny, které klienti znají, připomínají jim jejich zahrádky a dobu, kdy oni zahradničili.

Klienti rádi pozorují ptačí obyvatele vnitřní i venkovní voliéry. Radost jim nejen zpěvem dělají Kanáři, Andulky, Rozela a Zebřičky, ale také tiché rybičky v akváriu.

Takhle krásně vypadáme po rekonstrukci :-).

 

 

 

Soubory ke stažení

SouborPopisVelikost souboru
pdf VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ - pracovník - pracovnice v sociálních službách PS 2023163 KB