Dům s pečovatelskou službou se nachází v okrajové části města Česká Lípa v sídlištní zástavbě. Jde o dům panelového typu s byty zvláštního určení (dle § 2300 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, v platném znění: Jedná se o byt určený pro ubytování osob se zdravotním postižením, byt v domě se zařízením pro osoby se zdravotním postižením a byt v domě s pečovatelskou službou.).

Správu Domu s pečovatelskou službou zajišťuje p. Romana Nezkusilová, tel. 734 575 554, e-mail: nezkusilova@ssmcl.cz. Ta vydává předpis, který stanovuje výši nájemného a úhrady za poskytované služby spojené s užíváním bytu.

Objekt disponuje 108 bytovými jednotkami o velikosti 1+0 (z toho 77 je s balkónem a 31 bez balkónu) a 1 bytovou jednotkou o velikosti 1+1, která je také bez balkónu. Přístup do budovy je plně bezbariérový, bytové jednotky však bezbariérové nejsou. Součástí každého bytu je sociální zařízení, vestavěná skříň, kuchyňská linka, elektrický dvojvařič a velká policová skříň, která je na chodbě před bytem. Byty si obyvatelé vybavují svým nábytkem. Ubytování je celoroční s poskytováním pečovatelské služby.

Složky Rychlého záchranného systému mají vjezd do areálu a vstup do budovy umožněn 24 hodin denně.

V objektu je k dispozici ordinace praktického a zubního lékaře, společenská místnost, KD. Pro návštěvy obyvatel jsou k dispozici 2 dvoulůžkové pokoje pro hosty, které je možné po předchozí domluvě za poplatek 300,- Kč/osoba/noc využít . Pro relaxaci mohou obyvatelé využít zimní zahrady, terasy a zahradu. Nedaleko objektu je zastávka městské autobusové dopravy, která usnadní obyvatelům přístup do města.

Pokoje pro hosty