Posláním Českolipského azylu je poskytovat lidem, kteří nejsou schopni sami řešit svou nepříznivou sociální situaci spojenou se ztrátou bydlení, dočasné ubytování, pomoc a podporu ve snaze aktivně řešit jejich problémy tak, aby byli schopni se samostatně znovu začlenit do běžného života ve společnosti.

Provoz sociální služby Azylové domy – Českolipský azyl je finančně podporován Libereckým krajem a městem Česká Lípa.

Cílová skupina

Osoby bez přístřeší, neúplné i úplné rodiny s dítětem/dětmi
Jsou to lidé, kteří nemají vlastní domov nebo si jej nenajímají nebo nežijí u svých osob blízkých nebo tento domov nemohou nebo z vážných důvodů nechtějí užívat. Službu poskytujeme občanům České republiky převážně s trvalým bydlištěm na území České Lípy a bývalého regionu Českolipska. Pokud je volná kapacita, můžeme poskytnout službu i obyvatelům z jiných regionů.

Neúplné i úplné rodiny s nezaopatřeným dítětem/dětmi, bez přístřeší, kteří nemají jinou možnost bydlení. Jedná se o matky nebo otce, nebo zákonné zástupce s nezaopatřeným dítětem/dětmi, které mají svěřené do péče, v nepříznivé sociální situaci.

Věková kategorie

Bez omezení věku

Zásady poskytování služby

Hlavními zásadami je individuální přístup a respektování klienta.

Cíle

Hlavním cílem je samostatný uživatel, který je schopný obstát v běžném životě.

Popis zařízení

Služby poskytujeme v budově č.p. 931 v Dubické ulici.

Objekt tvoří jedna budova. V budově je osm dvoulůžkových pokojů, dva třílůžkové pokoje a jeden třílůžkový bezbariérový pokoj. Pokoje jsou vybavené funkčním zařízením (postele, úložné prostory, stůl, židle, předsíňová stěna, police). V přízemí je klientům k dispozici plně vybavená společná kuchyň.